Kompania Honorowa - Akademia Morska w Szczecinie
W dniu 2 maja 2017r. studenci Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie w składzie:
  • Siciński Maciej
  • Wojciech Jakub
  • Kołodziej Dawid
  • Libiszewski Karol
pełnili wartę honorową  ze sztandarem przy  unikatowym egzemplarzu Konstytucji 3 Maja 1791r.
Księga Metryki Litewskiej zawierająca oryginalny rękopis Konstytucji była pierwszą w Europie ustawą zasadniczą przyjętą w sposób demokratyczny, regulującą zasady funkcjonowania państwa, a także prawa i wolności obywateli.

"Wszelka władza w społeczności  ludzkiej początek swój bierze z woli narodu. Aby więc całość państw, wolność obywatelską i porządek społeczności w równej wadze na zawsze zostawały, trzy władze rząd narodu polskiego składać powinny i z woli prawa niniejszego na zawsze składać będą, to jest: władza prawodawcza w Stanach zgromadzonych, władza najwyższa wykonawcza w królu i Straży i władza sądownicza w jurysdykcjach, na ten koniec ustanowionych, lub ustanowić się mających.”

IMG 2721

IMG 2722
...................................................................................... * * * * *  ...............................................................................4.05.2017

................................................................... * * * * *  ....................................................................13.01.2017

..........................................................................................* * * * *................................................................................. 21.11.2016

• Kamila ZDUŃCZYK
  • Kamil CZAJA
  • Dawid KOŁODZIEJ
  • Maciej SICIŃSKI
  • Jakub WOJCIECH

w dniu 1 listopada 2016r. na cmentarzu centalnym pełnili wartę przy pomniku Tym, którzy nie powrócili z morza", a następnie wzięli udział w kweście, z której datki będą przeznaczone  na renowację monumentu.

Dziękujemy za wspieranie szlachetnych inicjatyw.

Studenci Kompaniii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie w składzie:

• Agata Łebek
  • Angelika Zalewska
  • Adrian Jaremba
  • Kamil Czaja

wzięli udział w uroczystości złożenia kwiatów przy pomniku Tym, którzy nie powrócili z morza. Spotkanie odbyło się z okazji Dni Morza.  Dziękujemy za zaangażowanie.

..........................................................................................................................................................................................................

11.06.2016

W dniu 11.05.2016r. o godz. 8.00 apelem porannym rozpoczęły się uroczystości związane ze „Świętem Szkoły”.

W obecności władz i pracowników uczelni, w asyście kompanii honorowej i pocztu sztandarowego została podniesiona na maszt bandera. Po krótkim przemówieniu, sztandar został odprowadzony do gmachu uczelni, a uroczystości były dalej kontynuowane przed budynkiem byłej Państwowej Szkoły Morskiej na Al. Piastów 19, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Relacja fotograficzna znajduje się w GALERII.

Dowódca kompanii

................................................................... * * * * *  ....................................................................17.05.2016

14 stycznia 2016r. na Cmentarzu Centralnym przy pomnikach pamięci ofiar katastrofy promu „Jan Heweliusz” i „Tym, którzy nie powrócili z morza” odbył się Apel Pamięci zaginionych podczas katastrofy. Tradycyjnie odczytano nazwiska osób zaginionych, złożono wieńce i zapalono znicze.

W uroczystości wzięli udział pracownicy Akademii Morskiej w Szczecinie oraz przedstawiciele Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie z Wydziału Nawigacyjnego, Mechanicznego i Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu.

Wielkie podziękowania dla studentów:

Agaty Łebek

Adriana Korneluka

Adriana Stawickiego

Bartosza Białobrzeskiego

Kamili Jarmołowicz

Krystiana Docha,

Lilii Iskovej

Moniki Woźniak

Przemysława Szuberta.

„Żywioł morza nie jest ani wrogi, ani przyjacielski, ale jest bezwzględny i wymaga od marynarza ciągłego napięcia uwagi, żeby nie zostać pokonanym.

Żywioł morski nie pozwala się lekceważyć i nie ma tu znaczenia, czy dzieję się to na Bałtyku, czy na Pacyfiku” – dźwięcznie brzmiały słowa apelu.

.........................................................................................* * * * *................................................................................. 14.01.2016

W dniu 1 listopada 2015 na cmentarzu centalnym studenci Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie pełnili wartę przy pomniku Tym, którzy nie powrócili z morza, a następnie kwestowali na jego rzecz. Szczytny cel wsparli swoją obecnością:

• Agata Łebek
  • Damian Bonk
  • Grzegorz Brzózka
  • Adrian Stawicki
  • Krysian Doch.

Dziękujemy za zaangażowanie i wspieranie tradycji morskich.

.

W dniu 13 października 2015r. Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz w asyście pracowników Akademii Morskiej w Szczecinie oraz studentów Kompanii Honorowej  złożyła kwiaty pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" na cmentarzu centralnym w Szczecinie. Pomnik i imienne tabliczki z nazwiskami wokół niego stanowią symboliczne miejsce spoczynku marynarzy, którzy nie wrócili ze swoich ostatnich rejsów.

Materiał fotograficzny znajduje się w galerii oraz na stronie:

.......................................................................................................* * * * *................................................................................. 13.10.2015